Lokalita
Pozemky
Informace

Lokalita

Červený Potok je obec v příhraničí s Polskem, která je velkým lákadlem pro milovníky zimních i letních sportů a turistiky. Červený Potok je totiž srdcem turistické oblasti Králický Sněžník na dohled od relax & sport resortu Dolní Morava.

Veškeré občanské zázemí pro Červený Potok zajišťuje nedaleké město Králíky. V Králíkách je možné nalézt obchody, školy, školky a všemožné služby.

Na území Červeného Potoka je stejnojmenná železniční stanice a začíná zde silniční odbočka do blízkého turistického centra Dolní Morava.

WWW.DOLNIMORAVA.CZ
Informace

Pozemky

Projekt zahrnuje 14 zasíťovaných pozemků, jejichž využití je určeno územním plánem pro bydlení venkovského typu. Mezi prostorové regulace patří maximálně dvě nadzemní podlaží, koeficient zastavění maximálně 30 %, koeficient zeleně minimálně 50 %. Tato plocha je vhodná pro umístění izolovaných rodinných domů, dvojdomů či usedlostí s uzavřeným dvorem.

Na pozemky budou vyvedeny nápojné body kabelových rozvodů NN a veřejný vodovod. Mezi pozemky bude jako jejich příjezd vybudována nová páteřní komunikace a veřejné osvětlení.

Každý pozemek má velikost pozemku cca 1.000 m2 a předpokládaný termín kolaudace sítí (rozvod NN a vody) je 11/2020.


ZVOLTE SI POZEMEKWWW.DOLNIMORAVA.CZ
Kostel Navštívení Panny Marie
Mateřská škola, Červený Potok, Králíky
Plavecký bazén, Králíky
K-S 5 'U potoka', pěchotní srub oboustranný
Penny market
Gymnázium Králíky
ZŠ Králíky
Česká spořitelna
Česká pošta
Izolovaná dělostřelecká pozorovatelna K-S 12b
Pěchotní srub k-s 8 u nádraží

Vybavenost lokality

Kostel Navštívení Panny Marie

Zobrazit

Mateřská škola, Červený Potok, Králíky

Zobrazit

Plavecký bazén, Králíky

Zobrazit

K-S 5 'U potoka', pěchotní srub oboustranný

Zobrazit

Penny market

Zobrazit

Gymnázium Králíky

Zobrazit

ZŠ Králíky

Zobrazit

Česká spořitelna

Zobrazit

Česká pošta

Zobrazit

Izolovaná dělostřelecká pozorovatelna K-S 12b

Zobrazit

Pěchotní srub k-s 8 u nádraží

Zobrazit

Dopravní dostupnost

Území Červeného Potoka protíná železniční trať se stejnojmennou zastávkou a mimo jiné také silnice II/312, která je nejkratší spojnicí mezi Jeseníky a Hradcem Králové. Tato oblast rozhraní Jeseníků a Orlických hor je dobře dostupná z Brna, Olomouce, Pardubic, Hradce Králové, a dalších velkých měst v České republice. Z dopravního hlediska je obec Červený potok výchozím bodem do turistického a rekreačního centra Dolní Morava.

Turistika a volnočasové
aktivity

Oblast Červeného Potoka a přilehlé Dolní Moravy, je častým cílem milovníků cyklo a pěší turistiky. Přímo obec Červený Potok protínají tři cyklotrasy vedoucí do všech světových stran. Velmi oblíbené jsou zvláště trasy severní, vedoucí přes oblast Dolní Moravy do Králických hor. Na Dolní Moravě jsou navíc upravené trasy pro single trail cyklistiku. Pro vyznavače pěší turistiky jsou zvláště zajímavé přilehlé severojižní stezky, které směřují do Králických hor a přímo až na Králický Sněžník a dále do Polska. Turistickým lákadlem jsou také okolní prvorepublikové pevnůstky (tzv. řopíky) a pěchotní sruby.
Volnočasových aktivit nabízí okolí obce Červený Potok nepřeberné množství, mimo cyklistiku a pěší turistiku, je možné navštívit například koupaliště ve městě Králíky, nebo zvláště lákavý je resort Dolní Morava nacházející se mezi Červeným Potokem a Králickým Sněžníkem.

Občanská vybavenost

Nabídku služeb nejrůznějšího druhu zajišťuje sousední město Králíky, v nich je možné nalézt širokou nabídku obchodů, restaurací a dalších služeb potřebných pro trvalé žití, či pro rekreaci. Přímo v obci Červený Potok, je umístěna mateřská škola a v Králíkách je další mateřská škola, základní škola a gymnázium.
 

Relax & sport resort
Dolní Morava

Moderní lyžařské středisko Relax & sport resortu Dolní Morava se vyrovná mnohým zahraničním centrům a nabízí vyžití jak pro děti, tak i dospělé. Letní sezóna nabízí nepřeberné množství herních prvků či atrakcí, zimní sezóna patří převážně lyžařům. Mnoho cílů v resortu Dolní Morava naleznou i pěší turisté.

Jedním z největších lákadel pro návštěvníky je unikátní Stezka v oblacích, kdy podle návrhu architekta Zdeňka Fránka byla na svazích hory Slamník (1233 m n. m.) v nadmořské výšce 1116 metrů vybudována unikátní rozhledna, nazvaná Stezka v oblacích. Rozhledna byla otevřena 5. prosince 2015 a o této stavbě informoval běžný tisk i specializované architektonické časopisy nejen v České republice, ale i ve Velké Británii, Nizozemsku, Německu a Rusku.